Chat with us, powered by LiveChat
SMS Meteo Kamera
SMS Meteo Kamera

O wydarzeniu

Kolejne Wydarzenie na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w nieco odmienionej formule .

Wydarzenie jest organizowane pod hasłem Sport to zdrowie! Sport nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. „AirFit czyli sportowy odlot na lotnisku” to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie, promować wśród młodzieży elementy rywalizacji sportowej, a przez to poprawę zdrowia. X Jubileuszowy Bieg Drużynowy o Puchar LOTTO (bieg drużynowy 3.5 km), Jubileuszowa 10-tka z Lotto (Bieg Indywidualny 10 km), Maraton Rowerowy (100 rowerów stacjonarnych), który porwie uczestników wydarzenia na wspólną 4-ro godzinną jazdę na płycie lotniska, to elementy do realizacji powyższego celu. Dla osób traktujących sport bardziej rekreacyjnie przygotowany został Jubileuszowy marsz Nordic Walking z LOTTO na dystansie 3.5 km.
Miejsce na którym odbywa się wydarzenie nie może zostać pozbawione elementów lotniczych. Z tego też powodu w ten dzień odbędzie się finałowa konkurencja Mikrolotowych Mistrzostw Polski, które będą rozgrywane na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej już od 20 sierpnia. Nad głowami widzów jednocześnie zobaczymy około 30 najróżniejszych urządzeń latających zaczynając od paralotni poprzez motolotnie, a kończąc na małych samolotach ultralekkich, które rywalizować będą w konkurencji celności lądowania.
Rok 2019 jest rokiem 100 – Lecia Aeroklubu Polskiego. 30 października 1919 roku udało się w Poznaniu zarejestrować Aeroklub Polski będący pierwszą formalną organizacją zrzeszającą polskich lotników. Organizacją, która promuje, rozwija i prowadzi rywalizację w sportach lotniczych zarówno w Polsce jak i za granicą. Patronat Honorowy nad wydarzeniami obchodów 100 lecia Aeroklubu Polskiego objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas tegorocznego wydarzenia 24 sierpnia, wspólnie z Totalizatorem Sportowym i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze  będziemy cieszyć się i walczyć w rywalizacji sportowej. Piloci na niebie MY na ziemi 🙂 

Myśląc o zdrowiu i bezpieczeństwie młodzieży wystartuje akcja STOP-DOP. Każdy rodzic będzie mógł się zapoznać z zagrożeniami i niebezpieczeństwem jakie wiąże się z dopalaczami. O zabawę najmłodszych dzieci i ich rodziców zadba niezastąpiona Zgrana Rodzina- program miejski który promuje wspólne spędzanie czasu przez rodzinę.
Promując i dbając o zdrowie organizatorzy nie zapomnieli o rowerzystach. Powstanie specjalny parking rowerowy dla wszystkich tych, którzy wybiorą właśnie ten środek lokomocji, aby dostać się na imprezę, a Policja przeprowadzi akcję znakowania rowerów. Będziemy informować, że dostanie się na miejsce wydarzenia jest możliwe tylko spacerem, biegiem, rowerem własnym lub miejskim, transportem miejskim zorganizowanym przez zielonogórskie MZK przy użyciu taboru elektrycznego.
Wszystko to by promować zdrowy i ekologiczny tryb życia.
Dla miłośników piknikowania i błogiego leniuchowania planowana jest akcja kocykowania – będziemy zachęcać mieszkańców to spędzania czasu na świeżym powietrzu ze zdrowym prowiantem. Po zakończeniu części sportowych, ze sceny zagra zespół muzyczny, a ekipa Foodtrucków zadba o to by uczestnicy wydarzenia wytrwali do końca bez głodu i łaknienia.

 

Serdecznie zapraszamy

Galeria zdjęć