Chat with us, powered by LiveChat
SMS Meteo Kamera
SMS Meteo Kamera

Aktualności

1%

16 grudnia 2019

Wypełniając zeznanie podatkowe za 2019 rok, możecie wskazać, aby 1% podatku zostało przekazane na rzecz naszego stowarzyszenia. 0000122672 / Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Pamiętajcie – to nic nie kosztuje!

Jak to jest zostać i być pilotem?

18 listopada 2019

na powyższe pytanie ale i nie tylko odpowie pilot Dominik Punda – zielonogórzanin, absolwent LO1 i przede wszystkim wychowanek Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, którego trudno złapać nie tylko w Zielonej Górze, ale i na stałym lądzie 🙂
Nie tylko odpowie na wszystkie wasze pytania, ale sam nie pytany (jest nawet na to stosowny branżowy dowcip) opowie o tajemniczych skrótach w swojej licencji samolotowej A320/SE/ME, FI, CRI/ME, IRI, MCCI, CRMI, FLIGHT TEST CAT II o drodze jaką przeszedł w stosunkowo krótkim czasie aby zdobyć wymarzony zawód, o tym jak leci się małym tłokowym samolotem z Melbourne do Przylepu, jaką porę roku wybrać planując lot jeszcze mniejszym samolotem z USA do Europy, jak wygląda szkolenie na Airbusa i czy piloci dostają różne posiłki w czasie lotu oraz na jakim etapie są próby w locie polskiego odrzutowca Flaris testowanego w Babimoście!
Spotykamy się 28. listopada, w czwartek na godzinę 11:00 do sali 302 bud A2 ul Szafrana – Uniwersytet Zielonogórski.

Kurs teoretyczny PPL(A)

28 października 2019

Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć szkolenie do licencji PPL(A) na kurs który rozpoczniemy 7 grudnia.
Informacje pod numerem telefonu 68/321 30 25 lub szkolenia@azl.pl
Do zobaczenia w Przylepie!

Zimowa eksploatacja statków powietrznych

29 października 2019

Zapraszamy na szkolenie dotyczące problematyki eksploatacji statków powietrznych w warunkach jesiennych i zimowych. Zajmiemy się kwestiami sprawności zespołów napędowych, paliwami lotniczymi oraz meteorologią.
W tym roku gospodarzem szkolenia jest Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, więc spotykamy się w sali wykładowej 213 w budynku A8 przy ul. Szafrana 4.

PALIWO LOTNICZE DOSTĘPNE !!! :)

28 czerwca 2019

Samoobsługowa stacja tankowania paliwa dostępna na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Szczegóły – poniżej 😉

Czytaj więcej

Pożegnanie Zygmunta Janeckiego

2 października 2019

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarl Pan Zygmunt Janecki.
Pożegnanie w kaplicy na starym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze w piątek o 13:20, pogrzeb o 13:50.
Cześć Jego Pamięci!

Kurs operatora drona

1 października 2019

Zapraszamy na kolejne w tym roku szkolenie do świadectwa kwalifikacji UAVO do uprawnień VLOS i BVLOS. Zapisy już trwają, planowany termin rozpoczęcia – połowa października 2019.

Polsko – Niemiecki obóz szybowocowy Zielona Góra – Pirna

23 lipca 2019

Aeroklub Ziemi Lubuskiej i Aeroklub Pirna

to dwa kluby, których współpraca pozwoliła nam już po raz kolejny zorganizować polsko-niemiecki obóz szybowcowy. Pierwsza część odbyła się u nas, na lotnisku w Przylepie. W dniach 7-13 lipca wraz z dziesięciorgiem pilotów z Niemiec lataliśmy na przeloty. Oczywiście podczas lotów wystąpiła mała rywalizacja, która dawała nam wiele frajdy. Każdego dnia byliśmy przygotowani na najdalsze przeloty, niestety pogoda nie zawsze była łaskawa więc ten czas przeznaczyliśmy na inne aktywności na przykład wycieczkę krajoznawczą po Zielonej Górze. Tradycyjnie w ostatnią noc odbył się grill pożegnalny na którym to wspominaliśmy nasze wyczyny z ostatniego tygodnia. Było naprawdę sympatycznie!

W niedziele 14 lipca tuż po śniadaniu i złożeniu szybowców do przyczep udaliśmy się wspólnie do Pirny. Nasz klub reprezentowało 10 pilotów, w tym 4 licencjonowanych. Zabraliśmy nasze dwa szybowce: Puchacza SP-3358 i Juniora HE, które były eksploatowane do bólu. Kilkoro z nas miało również przyjemność przelecieć się szybowcem ASK 21, który zrobił na nas niezłe wrażenie. Na wtorek 16 lipca zaplanowane były zawody na celność lądowania. Jednak pogoda kolejny raz nie dopisała i zawody niestety musieliśmy odwołać. Aby nie tracić dnia wybraliśmy się wraz z gospodarzami na wycieczkę do Drezna. Pokazali nam najciekawsze miejsca oraz zaprowadzili na wyśmienity obiad. I tutaj w ostatnią noc nie obyło się bez pożegnalnego spotkania kończącego kilkunastodniową przygodę. Sprezentowaliśmy naszym przyjaciołom nasz lokalne wina oraz album z fotografiami naszego miasta.

Podwójny obóz szybowcowy, czyli ponad dwa tygodnie wspólnego latania i rywalizowania w powietrzu. Dużo latania, dużo nauki, ciekawe spostrzeżenia, nowe znajomości i miłe wspomnienia – tak podsumowujemy ten czas.

Jesteśmy wdzięczni Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego , bo to głównie dzięki tym środkom byliśmy w stanie zrealizować to przedsięwzięcie.

Liczymy, że nasza współpraca z Aeroklubem Pirna w najbliższych latach będzie kontynuowana, a obozy będę miło wspominane przez długie lata!

Obozy współfinansowane ze środków województwa lubuskiego.

Czytaj więcej

Przetarg

19 lipca 2019 Czytaj więcej

Walne zebranie członków AZL

30 stycznia 2019

Termin: 09.03.2019 (SOBOTA) godz. 11.00 Miejsce spotkania: SALA WYKŁADOWA OŚRODKA SZKOLENIA LOTNICZEGO AZL (przy hangarze) UWAGA! W głosowaniach przeprowadzanych w czasie obrad biorą udział członkowie, którzy nie zalegają z opłacaniem składek członkowskich powyżej 6 m-cy! Wysokość składek nie uległa zmianie.