Chat with us, powered by LiveChat
SMS Meteo Kamera
SMS Meteo Kamera

Aktualności

Kurs teoretyczny PPL(A)

30 stycznia 2019

Zapraszamy wszystkich chcących rozpocząć szkolenie do licencji PPL(A) na kurs który rozpoczniemy w drugiej połowie sierpnia.
Informacje pod numerem telefonu 68/321 30 25 lub szkolenia@azl.pl
Do zobaczenia w Przylepie!

Kurs operatora drona

21 lutego 2019

Zapraszamy na kolejne w tym roku szkolenie do świadectwa kwalifikacji UAVO do uprawnień VLOS i BVLOS. Zapisy już trwają, planowany termin rozpoczęcia – druga połowa sierpnia 2019.

Polsko – Niemiecki obóz szybowocowy Zielona Góra – Pirna

23 lipca 2019

Aeroklub Ziemi Lubuskiej i Aeroklub Pirna

to dwa kluby, których współpraca pozwoliła nam już po raz kolejny zorganizować polsko-niemiecki obóz szybowcowy. Pierwsza część odbyła się u nas, na lotnisku w Przylepie. W dniach 7-13 lipca wraz z dziesięciorgiem pilotów z Niemiec lataliśmy na przeloty. Oczywiście podczas lotów wystąpiła mała rywalizacja, która dawała nam wiele frajdy. Każdego dnia byliśmy przygotowani na najdalsze przeloty, niestety pogoda nie zawsze była łaskawa więc ten czas przeznaczyliśmy na inne aktywności na przykład wycieczkę krajoznawczą po Zielonej Górze. Tradycyjnie w ostatnią noc odbył się grill pożegnalny na którym to wspominaliśmy nasze wyczyny z ostatniego tygodnia. Było naprawdę sympatycznie!

W niedziele 14 lipca tuż po śniadaniu i złożeniu szybowców do przyczep udaliśmy się wspólnie do Pirny. Nasz klub reprezentowało 10 pilotów, w tym 4 licencjonowanych. Zabraliśmy nasze dwa szybowce: Puchacza SP-3358 i Juniora HE, które były eksploatowane do bólu. Kilkoro z nas miało również przyjemność przelecieć się szybowcem ASK 21, który zrobił na nas niezłe wrażenie. Na wtorek 16 lipca zaplanowane były zawody na celność lądowania. Jednak pogoda kolejny raz nie dopisała i zawody niestety musieliśmy odwołać. Aby nie tracić dnia wybraliśmy się wraz z gospodarzami na wycieczkę do Drezna. Pokazali nam najciekawsze miejsca oraz zaprowadzili na wyśmienity obiad. I tutaj w ostatnią noc nie obyło się bez pożegnalnego spotkania kończącego kilkunastodniową przygodę. Sprezentowaliśmy naszym przyjaciołom nasz lokalne wina oraz album z fotografiami naszego miasta.

Podwójny obóz szybowcowy, czyli ponad dwa tygodnie wspólnego latania i rywalizowania w powietrzu. Dużo latania, dużo nauki, ciekawe spostrzeżenia, nowe znajomości i miłe wspomnienia – tak podsumowujemy ten czas.

Jesteśmy wdzięczni Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego , bo to głównie dzięki tym środkom byliśmy w stanie zrealizować to przedsięwzięcie.

Liczymy, że nasza współpraca z Aeroklubem Pirna w najbliższych latach będzie kontynuowana, a obozy będę miło wspominane przez długie lata!

Obozy współfinansowane ze środków województwa lubuskiego.

Czytaj więcej

PALIWO LOTNICZE DOSTĘPNE !!! :)

28 czerwca 2019

Samoobsługowa stacja tankowania paliwa dostępna na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Szczegóły – poniżej 😉

Czytaj więcej

Przetarg

19 lipca 2019 Czytaj więcej

Walne zebranie członków AZL

30 stycznia 2019

Termin: 09.03.2019 (SOBOTA) godz. 11.00 Miejsce spotkania: SALA WYKŁADOWA OŚRODKA SZKOLENIA LOTNICZEGO AZL (przy hangarze) UWAGA! W głosowaniach przeprowadzanych w czasie obrad biorą udział członkowie, którzy nie zalegają z opłacaniem składek członkowskich powyżej 6 m-cy! Wysokość składek nie uległa zmianie.

Przylep Radio z nową częstotliwością

30 stycznia 2019

Zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) nr 1079/2012 z dnia 16 listopada 2012 ustanawiającym wymogi dotyczące separacji międzykanałowej w łączności głosowej dla jednolitej przestrzeni powietrznej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zobowiązana została do dokonania konwersji częstotliwości radiowych wykorzystywanych poniżej poziomu FL195, posiadających separację międzykanałową 25 kHz, na kanały o szerokości 8.33 kHz. Zmiany dotyczą między innymi częstotliwości pracujących w separacji międzykanałowej 25 kHz wykorzystywanej przez naszą radiostację. Od 1. stycznia obowiązującą częstotliwością jest 130,780 MHz, znak wywoławczy bez zmian – Przylep Radio

Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. – partner Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

20 grudnia 2018
W dniu 13 grudnia 2018 roku Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. została partnerem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w zakresie wspierania zajęć hipoterapii i kinezyterapii dla osób niepełnosprawnych.
Pomoc i wsparcie Elektrociepłowni „Zielona Góra” S.A. na pewno przyczyni się do polepszenia jakości prowadzonych zajęć w naszym Ośrodku.
DZIĘKUJEMY BARDZO w imieniu naszych podopiecznych. :):)

Zimowa eksploatacja samolotów

13 listopada 2018
Już w kolejną sobotę, tj. 24. listopada  spotykamy się na corocznym szkoleniu z eksploatacji zimowej samolotów.
Zaczniemy od meteorologii, omówimy zagadnienia techniczne i przejdziemy do bezpieczeństwa wykonywania lotów i zagrożeń związanych z użytkowania sprzętu lotniczego w niskich temperaturach. Prowadzącymi szkolenie będzie kierownik Biura Prognoz Meteorologicznych poznańskiego oddziału IMGW oraz Szef Instruktorów Praktycznych naszego ośrodka – Leszek Drygasiewicz.
Spotkanie zaczynamy o godz. 10:00 w sali OSL na 1p. budynku za hangarem.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Obóz falowy w Jeleniej Górze

26 października 2018

Mamy już potwierdzenie Komisarza Sportowego Śledzia o uzyskaniu dwóch przewyższeń „diamentowych” w ubiegłym tygodniu – Paweł w czysto aptekarskim stylu uzyskał 5014m przewyższenia, a Miłosz – 5557m.
Czekamy jeszcze na powrót loggera Krzyśka ze skalowania aby odtrąbić trzeci diament dla AZL w tym sezonie!
Mamy nadzieję, że to nie jest jeszcze koniec sezonu falowego 2018.